Puste2 MENU

Ani pochmurne niebo, ani niska temperatura na zewnątrz, ani nawet 48 km dzielących Rzeszów od Leżajska, nic nie powstrzymało nas od wzięcia udziału w IX Nocy Czuwania w intencji powołań i powołanych. Tym razem spotkanie odbyło się 3 maja w Sanktuarium oo. Bernardynów, u stóp Matki Bożej Pocieszenia.
Czuwanie Rozpoczęło się o godz. 18.00 Mszą św, odprawioną pod przewodnictwem Ministra Prowincjalnego o. Jarosława Kani, następnie udaliśmy się na Dróżki Matki Bożej, by odmówić tam koronkę do 7 Radości NMP, później przyszedł czas na świadectwa, apel i adorację. Wszystko zakończyło się Eucharystią o północy.
Spotkanie było prowadzone przez różne wspólnoty i zgromadzenia. Obok Ojców Bernardynów brały w nim udział także ss. Kanoniczki i ss. Prezentki, które były odpowiedzialne za poszczególne punkty czuwania. Natomiast siostry Juniorystki z naszego Zgromadzenia przygotowały i poprowadziły Koronkę do 7 Radości Matki Bożej. Razem z nami modliła się s.Prowincjalna Rut, a także ss.Kandydatki i Postulantki wraz z s.Mistrzynią Alicją. Mamy nadzieję, że to spotkanie było miłe Bogu i przyniesie dobre owoce.
Pan Bóg zaprasza każdego z nas by wyruszyć w drogę, na której będziemy naprawdę szczęśliwi. Wiemy dobrze jak trudno jest właściwie wybrać. To czuwanie uświadomiło nam jak ważna jest modlitwa za tych, którzy rozeznają swoje powołanie oraz o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy odpowiedzieli na Boże wezwanie. Oddajemy wszystkie te intencje Matce Bożej Pocieszenia. Ona będzie wiedziała najlepiej o co prosić Swojego syna, by Bóg był we wszystkim uwielbiony.